![ТРЕТІЙ ЕТНОФЕСТИВАЛЬ «ГЕЛОН-ФЕСТ»](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/67965296_2452258544872645_6568915470051704832_o-min-1024x683.jpg)
10-11 серпня 2019 року на мальовничих околицях Більського городища в урочищі Барвінкова гора, що в Котелевському районі на Полтавщині, відбувся феєричний, яскравий, колоритний третій етнофестиваль «Гелон-фест». Масштабне дійство відбувається уже втретє і щороку стрімко набирає обертів – за попередніми підрахунками свято відвідало понад 10 тисяч людей.
![ТРЕТІЙ ЕТНОФЕСТИВАЛЬ «ГЕЛОН-ФЕСТ» вид згори](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/DJI_0081-min-1024x683.jpg)
Організатори фестивалю
Організаторами фестивалю є Департамент культури і туризму Полтавської ОДА та Комунальна установа «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради.
Концепція етнофестивалю «Гелон-фест»
Перш за все, концепція етнофестивалю «Гелон-фест» полягає у популяризації історичної спадщини та ознайомлення широких верств населення з феноменальною археологічною пам’яткою «Більське городище».
![ТРЕТІЙ ЕТНОФЕСТИВАЛЬ «ГЕЛОН-ФЕСТ» екскурсія](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/67955748_2452006951564471_7486404498332581888_o-min-1024x683.jpg)
Щирий інтерес людей до древньої історії
Приємно відзначити щирий інтерес людей до древньої історії – під час фестивалю екскурсії городищем користувалися шаленим попитом. До того ж, пересічні громадяни мали змогу поспілкуватися з професійними археологами і на власні очі побачити процес розкопок на Барвінковій горі та на Східному укріпленні Більського городища.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/67833886_2452002131564953_3185034222138032128_o-min.jpg)
Народні майстри та умільці з різних куточків Полтавщини, Сумщини, Харківщини, Черкащини, Києва та Дніпра
З презентацією власних доробків на «Гелон-фест» приїхали народні майстри та умільці з різних куточків Полтавщини, Сумщини, Харківщини, Черкащини, Києва та Дніпра. Вишиванки, ткані килими, прикраси в етностилі, ляльки-мотанки, гончарні вироби, автентичні смаколики – далеко не увесь перелік рукотворів, які можна було роздивитися та придбати фестивалі. Для всіх охочих проводилися майстер-класи з гончарства та плетіння ляльок із трави. А поряд вирувало справжнє свято ковалів –вправні майстри орудували вогнем і залізом, і на очах у глядачів народжувались дивовижні скіфські мечі-акінаки, списи та підкови на щастя…
Доторкнутися до історії
Цьогоріч у рамках фестивалю можна було сфотографуватися на кількох тематично обладнаних локаціях та поспілкуватися з харизматичними скіфськими воїнами та амазонками, «батьком історії» Геродотом та богом вина Діонісом, героями гоголівських творів, а також живими скульптурами.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/68369022_2451973234901176_5644730441727475712_o-1.jpg)
Свято розпочалося театралізованою ходою скіфських реконструкторів
Свято традиційно розпочалося театралізованою ходою скіфських реконструкторів з відтворенням елементів стародавніх вірувань та побуту. Харизматичні скіфські воїни створювали атмосферу далекої минувшини і подарували можливість відчути себе дітьми Великого Степу.
![ТРЕТІЙ ЕТНОФЕСТИВАЛЬ «ГЕЛОН-ФЕСТ»](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/DJI_0014-1024x683.jpg)
Концертна програма в перший день етнофестивалю
Різноманітна і насичена концертна програма подарувала незабутні враження та яскраві емоції. Зі сцени фестивалю лунали виступи відомих артистів та гуртів – Тетяни Садохіної, Нелі Каблучки, «Стрибожі внуці», «Троїсті музики», «Ревізор», «Онейроїд», драйв-шоу «Живі барабани», інших фольклорних колективів. Полтавський академічний симфонічний оркестр спільно із солісткою – оперною дівою Марією Максаковою захоплювали присутніх неперевершеним виконанням відомих творів класичної музики. Справжній шквал емоцій у глядачів викликали хедлайнери свята – українські етно-гурти «Шпилясті кобзарі», «THE DOOX» та «МОТАНКА».
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/P1370312.jpg)
Перший день фестивалю завершився феєричним фаєр-шоу. Гості свята отримали унікальну можливість проживання та ночівлі під відкритим небом в кемпінговому містечку на території легендарного Гелону.
![майстри](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/67886670_2452002214898278_6611353526507405312_o-min-1024x683.jpg)
Другий день етнофестивалю
Недільний ранок на Більському городищі розпочався дзвінкоголосим співом пташок, барвистим різнотрав’ям та запашним чаєм. Чимало відвідувачів фестивалю відкрили для себе чарівні краєвиди і природні скарби благодатної скіфської землі, доторкнулися до древньої минувшини і багатої історико-культурної спадщини краю.
![вал](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/68247056_2451964218235411_6583342385458053120_o-min-1024x683.jpg)
Концертна програма на другий день
У неділю в рамках проведення етнодійства «Гелон-фест» відбувся обласний огляд-конкурс фольклорних колективів «Чиста криниця», також на сцені фестивалю виступили із сольною програмою бандурист «Шпилястих кобзарів» Ярослав Джусь та полтавський рок-гурт «Арізона».
Фестиваль завершився вражаючим кінним шоу театру «Чотири підкови», який два дні поспіль дивував гостей свята неймовірними та захоплюючими кінними виступами.
Третій етнофестиваль «Гелон-фест» не лише вразив розмаїттям майстрів, локацій та яскравою концертною програмою, а й показав потужний туристичний потенціал та рекреаційні ресурси Більського городища.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/68486686_2452258974872602_8142061947903279104_o-1024x683.jpg)
Щиро дякуємо за спонсорську допомогу Олегу Кулінічу, Олексію Бовдиру, Тетяні Корост.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1024,h_683/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/68736962_2451954698236363_3040424992564051968_o-1-1024x683.jpg)
Декілька фотографій авторства Євгенія Корнієнка.
Також читайте про «Гелон фест 2018» та перегляньте відеоролик про Гелон фест 2017 року.
інгів
[…] Читайте також: Етнофестиваль Гелон-фест 2019 року […]