ВСЕ БУДЕ ГЕЛОН!

ГЕЛОН-ФЕСТ 2018

гелон-фест 2018 в Більську

16 та 17 червня 2018 року на мальовничих околицях Більського городища, що в Котелевському районі на Полтавщині, вирував яскравий, колоритний етнофестиваль «Гелон-фест». Феєричне дійство, за попередніми підрахунками, відвідало майже 9 тисяч людей. На вході гостей привітно зустрічали справжні скіфські воїни, даруючи унікальну можливість поринути в атмосферу сивої давнини і відчути себе дітьми Великого Степу. 

Фестиваль вразив розмаїттям народних майстрів та умільців, які  з’їхалися з усіх куточків України – цьогоріч на фестивалі свої рукотвори представили майже 200 майстрів. Відвідувачі отримали чудову нагоду тісного спілкування з хранителями традицій, зокрема, проводилися численні майстер-класи від митців, де гості свята і ляльки-мотанки навчилися з духмяного різнотрав’я плести, і ковальську справу осягнути, і гончарний круг крутити та коники ліпити.

гелон-фест 2018 в Більську
гелон-фест 2018 в Більську
гелон-фест 2018 в Більську
гелон-фест 2018 в Більську
гелон-фест 2018 в Більську
гелон-фест 2018 в Більську

Гості свята

Також на святі був присутній особливий гість – Валерій Єрмаков скульптор з Панасівки, який у свої майже 80 років вперше побачив Грецію, завдяки спільним зусиллям українців та команди Ukraїner. Скульптури майстра «Пан Лісовик» та «Вакула» викликали чималий ажіотаж у відвідувачів.

Приємно відзначити щирий інтерес людей до древньої історії – екскурсії городищем користувалися шаленим попитом, зокрема, їх відвідало понад півтори тисячі гостей. До того ж, пересічні громадяни отримали унікальну можливість відчути себе справжніми археологами та взяти участь в археологічних розкопках.

гелон-фест 2018 в Більську

Особливою родзинкою фестивалю стало енергійне кінне шоу з джигітовкою, яке викликало у гостей справжній шквал емоцій.

гелон-фест 2018 в Більську

Розважальна програма Гелон-фесту

Окремої уваги заслуговує розважальна програма Гелон-фесту. Свято розпочалося вражаючою і грандіозною ходою справжніх скіфів, завдяки яким на фестивалі одразу запанувала неймовірна енергетика древнього Гелону.

Гості свята долучилися до масового вокального флешмобу за участю зведених хорів Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського та хору Котелевського району.

У перерві між музичними композиціями відвідувачі фестивалю захоплено споглядали показ розкішних колекцій авторського одягу «Писанка» та «Феєрія льону»

Глядачі насолоджувалися справжньою українською та класичною музикою у виконанні народного фольклорного колективу «Маланка» та Симфонічного оркестру Полтавського музичного училища ім. М. В. Лисенка.

Енергійний і харизматичний гурт «Шпилясті кобзарі» запалив публіку справжнім драйвом, розкривши всю багатогранність і глибину українського народного інструменту – бандури, яка в їхньому виконанні зазвучала в найбільш несподіваних та новаторських інтерпретаціях. Глядачі не приховували щирого захвату, а наймолодші шанувальники бандури влаштували справжній танцювальний флеш-моб біля сцени.

гелон фест 2018 від ІКЗ "Більськ"
гелон-фест 2018 в Більську
гелон фест 2018 від ІКЗ "Більськ"
гелон фест 2018 від ІКЗ "Більськ"

Для гостей свята провели інтерактивний конкурс «Краща родина у вишиванках», переможцями якого стала родина Дудченків.

Незвичним і особливим дійством був виступ Каті Чілі у супроводі дивовижних інструментів, що створювали магічну, майже космічну атмосферу.

гелон-фест 2018 в БІльську

Завершили пісенну програму артисти Олександр Кварта та Неля Каблучка, подарувавши гостям море позитивних емоцій.

гелон-фест 2018 в Більську

А наостанок харизматичні барабани і феєричне фаєр-шоу занурили в містичну атмосферу гарячих літніх ночей!

гелон-фест 2018 в Більську
гелон-фест 2018 в Більську
гелон-фест 2018 в Більську
гелон-фест 2018 в Більську

Також гості свята отримали унікальну можливість проживання в археологічному таборі на території славетного міста Гелон та зустріти вранішнє сонце Величної Скіфії.

2 день Гелон-фесту

Наступний ранок фестивалю розпочався дзвінкоголосим співом пташок, барвистим різнотрав’ям та запашним чаєм з самовара. Гості Більського городища відчули на собі могутню енергетику древньої землі та відкрили для себе потужний природний потенціал нашого благодатного краю. 

Всі бажаючі взяли участь у театралізованій екскурсії Більським городищем та назавжди лишили у своєму серці згадку про унікальну пам’ятку скіфських часів – древнє городище Гелон.

На завершення можна написати, що “Гелон-фест” 2018 року по праву можна назвати святом з українською душею, що наповнює справжніми емоціями та бринить різнобарв’ям  живих і яскравих вражень!

Також скоро відбудеться “Гелон-фест 2019”. Чекаємо на Вас.

Пропонуємо переглянути відеоролик Гелон-фест 2018 року.

Нижче пропонуємо переглянути ролик про Гелон-фест 2017 року.

Поділитись:

інгів

  1. […] року відбувся Гелон-фест 2018, який вразив розмаїттям народних майстрів та […]

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.