ВСЕ БУДЕ ГЕЛОН!

Куземинське укріплення

Куземинське укріплення розташоване на півночі Більського городища, його площа складає близько 15 га. На сьогодні воно є найменш дослідженою пам’яткою у складі Більського археологічного комплексу. Це зумовлено значним залісненням території, що ускладнює проведення археологічних розкопок.

Пам’ятка займає мис правого корінного берега р. Ворскла та мис першої надзаплавної тераси. Укріплення складається з двох частин, об’єднаних валами Великого Більського городища.

Дослідження оборонних споруд Куземинського укріплення здійснювалось у 2014 році спільною експедицією ІА НАНУ та ІКЗ «Більськ». За результатами розкопок стратиграфічно у функціонуванні рову та валу можна виділити один будівельний період. Рів не чистився та не поновлювався, він повністю заплив ще у скіфський час. Увесь комплекс Куземинського укріплення був створений фактично одночасно. Однак внаслідок певних причин (наразі ще нез’ясованих) незабаром був покинутий і не модернізувався.

Для ознайомлення з вартістю екскурсій, переходьте сюди!

Також можна ознайомитись і з іншими об’єктами: Барвінкова гора, Східне укріплення та Західне укріплення.

Наша фейсбук сторінка тут.

Якщо ви хочете замовити екскурсію, то перейдіть за посиланням, натиснувши сюди, або оберіть вкладку “Контакти” для інших варіантів зв’язку з нами.

Поділитись: