Адреса: 38600, вул. Покровська, 13, смт Котельва
E-mail: bilsk_gelon@ukr.net
Тел.:+38 (099) 057 52 74, (05350) 2 22 04

У Харкові показали скіфське золото з Більського городища

У Харкові показали скіфське золото з Більського городища

20 грудня 2019 року в Музеї археології ХНУ імені В. Н. Каразіна  відкрили виставку «Підсумки польових археологічних досліджень 2019 року», яка представляє розкопки археологічних експедицій харківських археологів.

До уваги відвідувачів – цікаві, вражаючі знахідки від археологів та широкий хронологічний охват: від кам’яної доби до середньовіччя.

«У цьому році ми провели науково-дослідні роботи у некрополі Скоробір, в окрузі Більського городища на Полтавщині. Дослідили два кургани. У першому, який був пограбований ще у давнину, знайшли тільки глиняну миску, черпак та бронзову бляшку у вигляді голови тварини, також там збереглись залишки дерев’яної поховальної конструкції. В іншому — поховання зберіглося не пограбованим. Більшість речей вдалось зафіксувати «in situ». Цілісність могили дала змогу встановити риси поховального обряду. У дерев’яному склепі було поховано молоду жінку з прикрасами – браслет, шпильки, намисто, золота діадема. Нам уперше вдалось зафіксувати особливості будови жіночого головного вбрання середини VI ст. до н.е. Поряд з нею були покладені металеве люстерко, посуд, кам’яне блюдо. Цікавим є той факт, що окремо, у південно-східному куті склепу були залишені предмети кінської вузди та військового спорядження, проте поховання чоловіка ми не виявили», – розповідає директорка Музею археології Каразінського університету Ірина Шрамко.

© Пресслужба Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

У Харкові показали скіфське золото з Більського городища

псалій
скіфське золото
Люди на виставці в музеї археології
скіфське золото
скарабей священний
виставка експонатів
скарабей священний
виставка в Музеї археології
виставка в Музеї археології
виставка в Музеї археології
буси
Люди на виставці в музеї археології
знахідни у Більську
скіфський посуд
виставка в Харкові
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider

Артефакти, знайдені у похованні, є найбагатшим комплексом за всю історію досліджень Більського городища. Вони є унікальні за своєю інформативністю, оскільки поховання знаходилося у статусі «In situ». Це означає, що поховання, якому орієнтовно 2600 (!) років, дивом залишилося непомічене грабіжниками та селітроварниками і збереглося до нашого часу у первісному вигляді.

Це лише четвертий непограбований курган, виявлений на території Більського городища за період його дослідження, починаючи з 1906 року.

Також можете ознайомитись з іншими заходами та новинами на нашому сайті.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.