З нагоди 100-ліття від дня заснування Полтавського району та 130-ліття Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського у Полтаві відбулася Міжрегіональна наукова конференція «Полтавський район: від давнини до сучасності»
У конференції взяли участь співробітники Історико-культурний заповідник “Більськ”. Зокрема, на пленарних засіданнях директор заповідника Ігор Корост представив доповідь «Більське городище – перлина Полтавського краю. Результати новітніх досліджень комплексу».Молодша наукова співробітниця Оксана Дорошенко виступила з доповіддю «Обрядова різдвяна випічка «Панянки» як елемент нематеріальної культурної спадщини Полтавщини».
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1024,h_633/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2021/10/243637895_270296405096585_4731835339633172336_n-1024x633.jpg)
За результатами конференції має вийти дуже цікавий збірник, де буде представлена археологія, історія, природознавство, географія, сільське господарство, етнографія, мистецтвознавство, пам’яткознавство, літературознавство та культурне життя Полтавського району у різні часи.
![Міжрегіональна наукова конференція «Полтавський район: від давнини до сучасності»](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2021/10/243494152_270296668429892_5985388952406565868_n-1024x576.jpg)
Також у 2021 році виповнюється 20 років з моменту виявлення на Більському городищі унікального артефакту скіфської доби – золотий перстень-печатка був знайдений на кургані Перещепине Олександром Супруненком у 2001 році.
![Міжрегіональна наукова конференція «Полтавський район: від давнини до сучасності»](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2021/10/243340728_270296718429887_3099803341891829100_n-1024x576.jpg)
У рамках конференції відбулася презентація та урочиста церемонія спецпогашення поштової марки із серії «Скарби полтавського краю». На марці зображений перстень-печатка, який на сьогодні є символом Більського городища. Марка вийшла лімітованим тиражем.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://bilsk.com.ua/wp-content/uploads/2021/10/243610001_270296325096593_1261474915889637652_n-1024x576.jpg)
Також можете ознайомитись з іншими заходами та новинами на нашому сайті та на нашій офіційній сторінці faceebok.