ВСЕ БУДЕ ГЕЛОН!

Стартував VІ сезон Міжнародної літньої польової археологічної школи

Стартував VІ сезон Міжнародної літньої польової археологічної школи

Сьогодні на Більському городищі офіційно стартував VІ сезон Міжнародної літньої польової археологічної школи!

На Барвінковій горі зібралися справжні любителі древньої історії, археологи і початківці, аби разом відкривати таємниці Більського городища, обмінюватися досвідом, здобувати нові знання та знайти друзів.

Цей унікальний проєкт був започаткований у 2015 році у тісній співпраці Історико-культурного заповідника «Більськ» та Інституту археології НАН України (Ігор Корост, Гречко Денис)

Усі практичні та теоретичні заняття відбуваються просто неба, на відкритому просторі. Учасники Польової школи проживають у наметовому містечку, де організований кемпінг і наявні усі необхідні зручності для забезпечення побутового комфорту.

Навчання у Школі передбачає участь у розкопках, формування навиків різних видів фіксації археологічних досліджень, камеральну обробку матеріалів та прослуховування теоретичних лекцій.

Даний проєкт відкриває унікальні можливості для майбутніх археологів, дає необхідні теоретичні знання і практичні навички, а також передбачає обмін досвідом серед фахівців археологічної справи.

На жаль, обставини внесли певні корективи у діяльність Школи, тому цьогоріч серед учасників немає представників іноземних держав, також встановлені певні обмеження задля безпечної життєдіяльності учасників. Але ми дуже раді, що навіть в умовах карантину все ж вдалося зібратися для реалізації такого потужного і амбітного проєкту!

Для учасників Школи директор Полтавський краєзнавчий музей, відомий археолог і дослідник Olexandr Suprunenko прочитав змістовну лекцію про дослідження Більського городища.

Оскільки це перший захід за період карантину, то під час відкриття Польової школи також відбулася презентація книги археолога і науковця Konstantin Pelyashenko «Ліплений посуд скіфського часу населення Дніпро-Донецького Лісостепу».

Стартував VІ сезон Міжнародної літньої польової археологічної школи

Після завершення теоретичної частини керівник проєкту Гречко Денис провів екскурсію на археологічному розкопі й презентував артефакти, виявлені під час останніх досліджень.

Щиро дякуємо за всебічну підтримку і сприяння у реалізації проєкту представникам влади Катерина Рижеченко, Анатолій Ханко Інна Шерстюк Світлана Залізняк, а також місцевому фермеру Андрію Якушенку!

Стартував VІ сезон Міжнародної літньої польової археологічної школи

Також можете ознайомитись з іншими заходами та новинами на нашому сайті.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.