ВСЕ БУДЕ ГЕЛОН!

Західне укріплення

Західне укріплення Більського городища є пам’яткою археології, площа якого складає близько 86,5 га. Воно розташоване за 4 км від Східного укріплення.

У другій половині VIII ст. до н. е. на схилі правого берега р. Суха Грунь мігранти з Дніпровського лісостепового Правобережжя заснували кілька невеликих поселень. Саме з їх появою на території Дніпровсько-Донецького міжріччя завершився процес переходу від бронзового до залізного віку.

На території Західного укріплення нараховується 54 зольники, під якими розкриті житлові, господарські та культові споруди та численні предмети матеріальної культури доби раннього залізного віку.

Поселення функціонувало з кінця VІІІ ст. до н. е. по V ст. до н. е.

Західне укріплення

Починаючи з XVI століття видобуток селітри був одним з найважливіших промислів на Лівобережжі, зокрема на Полтавщині. Селітра була необхідна як складовий матеріал при виготовленні пороху. Її добували з майданів — залишків насипів і поховальних ям великих курганів або могил.

На початку XVII ст. на території Більського городища виникає поселення селітроварів. Вони активно розробляли кургани, чорноземний ґрунт і культурні нашарування городища для отримання селітри.

Західне укріплення найбільше постраждало від данного промислу. Саме на цій територіїселітровари перекопали значну частину нашарувань і валів. Здебільшого, вони брали ґрунт із зольників стародавніх поселень, у тому числі використовували гомогенно збагачений рештками діяльності людини чорнозем з округи, який також давав при виваренні селітру.

Краєвиди та флора валів Західного укріплення зачаровують колоритом та розмаїттям рослинного світу – тут можна побачити чимало трав та квітів, які занесені до Червоної книги України (ковила, льон шорсткий, сон-трава, горицвіт тощо).

Для ознайомлення з вартістю екскурсій, переходьте сюди!

Також можна ознайомитись і з іншими об’єктами: Барвінкова гора, Куземинське укріплення та Східне укріплення.

Наша фейсбук сторінка тут.

Якщо ви хочете замовити екскурсію, то перейдіть за посиланням, натиснувши сюди, або оберіть вкладку “Контакти” для інших варіантів зв’язку з нами.

Поділитись: