ВСЕ БУДЕ ГЕЛОН!

Міжнародна літня польова археологічна школа. АНОНС

Міжнародна літня польова археологічна школа

19 липня 2021 року розпочинає свою діяльність VІI Міжнародна літня польова археологічна школа.

Тривалість проєкту – 10 днів (19–28 липня 2021 р.).

Місце проведення – Більське городище (Котелевський район, Полтавська область).

Унікальність Польової школи

У 2015 році спільно з Інститутом археології НАН України та Спілкою археологів України Історико-культурний заповідник «Більськ» започаткував унікальний щорічний Міжнародний проєкт – Літня польова археологічна школа, що не має аналогів у нашій країні. У ньому поєднані наукові, науково-популярні та просвітницькі заходи. Завдяки цьому проєкту  археологічна спадщина презентується серед молодих дослідників, а також пересічного населення, яке цікавиться древньою історією.

Міжнародна літня польова археологічна школа

Унікальність Польової школи полягає у тому, що поряд з молодими дослідниками та науковцями у ній можуть брати участь любителі історії та початківці. Приємно відзначити, що за роки діяльності проєкту до археологічних досліджень долучалися не лише учасники з різних міст України, а й науковці та волонтери з Польщі, Німеччини та США.

Міжнародна літня польова археологічна школа

До лекцій та практичних занять залучені авторитетні українські та іноземні вчені. Проєкт функціонує під кураторством кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника ІА НАН України Дениса Гречка.

Гречко Денис Сергійович

Археологічні дослідження проходять на Більському городищі – унікальній пам’ятці скіфської доби.

Більське городище – найбільше у Європі укріплене поселення доби раннього залізного віку площею понад 5000 га. Городище за своїми масштабами та потужним інформативним потенціалом не має аналогів серед укріплених фортець скіфського часу в Україні та  Європі загалом. Наукові дослідження на пам’ятці проводяться вже понад 110 років і підтверджують, що на цій території за скіфських часів існував надзвичайно впливовий політичний, економічний і культурний центр давнього переддержавного утворення племен Дніпровського лісостепу.

Усі практичні та теоретичні заняття відбуваються просто неба, на відкритому просторі. Учасники Польової школи проживають у наметовому містечку, де організований кемпінг і наявні усі необхідні зручності для забезпечення побутового комфорту.

Що передбачає навчання в школі?

Навчання у Школі передбачає участь у розкопках, формування навиків різних видів фіксації археологічних досліджень, камеральну обробку матеріалів, прослуховування теоретичних лекцій, а також пізнавальні екскурсії Більським городищем та пам’ятками найближчої округи.

Даний проєкт відкриває унікальні можливості для майбутніх археологів, дає необхідні теоретичні знання і практичні навички, а також передбачає обмін досвідом серед фахівців археологічної справи.

Також можете ознайомитись з іншими заходами та новинами на нашому сайті та на нашій офіційній сторінці faceebok.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.